Nieuw Heeten zet deze herfst een belangrijke stap richting de toekomst. Met de start van een nieuw DorpsAmbitiePlan gaat het dorp op zoek naar wat de bewoners écht belangrijk vinden om van het dorp ook de komende jaren een prettige en leefbare plek te maken. Het vorige plan dateert alweer van twaalf jaar terug en liep tot 2023. Tijd dus voor een frisse blik, met bijdragen van jong tot oud en allerlei lokale verenigingen en werkgroepen.
Het plan, dat wordt begeleid door adviesbureau AnnoNu en georganiseerd door Plaatselijk Belang Nieuw Heeten, krijgt steun vanuit de Provincie Overijssel. Dankzij deze subsidie is er niet alleen aandacht voor het maken van het plan zelf, maar is er ook ruimte om snel aan de slag te gaan met een concreet initiatief dat direct iets toevoegt aan het dorp.
Joost Kuckartz, voorzitter van Plaatselijk Belang Nieuw Heeten, legt uit waarom dit plan zo belangrijk is: “Nieuw Heeten is een dorp met een sterke gemeenschap, maar ook hier veranderen dingen. We willen samen vastleggen wat écht telt voor ons dorp, zoals woningbouw, voorzieningen, duurzaamheid en het verenigingsleven. Het gaat om onze leefomgeving, waar we allemaal iets in te zeggen hebben.”
De komende tijd vinden er allerlei activiteiten plaats: zo heeft de basisschool een expositie gehouden rond het thema “Als ik de burgemeester van Nieuw Heeten zou zijn” en worden er gesprekken gevoerd met verenigingen en werkgroepen. Later kunnen ook alle inwoners via een digitale enquête hun ideeën en wensen delen.
Volgens Joost Kuckartz is het meer dan alleen een beleidsstuk: “Dit plan moet gaan om dingen die het dorp beter maken en waar mensen graag aan meewerken. Het is een levend document waar we regelmatig op terugkomen en dat meegaat met wat er speelt in ons dorp.”
Inwoners kunnen via de gratis Nieuw Heeten Dorpsapp op de hoogte blijven van de voortgang en toekomstige acties. Zo blijft iedereen betrokken bij de koers van het dorp.
